O nás

História a súčastnosť salónu Hella

Na úvod sa Vám rada predstavím. Volám sa Katarína Mravcová. Mojím snom bolo aj je navrhovať šaty. Salón Hella založila moja maminka v roku 1990. Najskôr sme fungovali ako požičovňa svadobných šiat, kde som začala pomáhať od začiatku štúdia na odevnej škole. Tento rok je to 22 rokov a moja práca ma skutočne napĺňa.  Pred troma rokmi som sa rozhodla ísť trochu bližšie k môjmu snu a začala som šaty navrhovať. Svoju kolekciu som predstavila aj na Fashion Week v Košiciach. Sme firma, ktorá má bohaté skúsenosti, predsa len 29 rokov je slušná história, ;-) čo myslíte?

Prečo si dať ušiť svadobné šaty na mieru ? Aké sú výhody a nevýhody?

Prečo už šaty nepožičiavame? Cena prenájmu za novú kolekciu je cca 400€. Záleží v ktorom meste žijete. Šaty sa nedajú vždy upraviť tak, aby ste sa cítili v nich pohodlne. Najväčší problém je dĺžka šiat, ktorá sa nedá upraviť. Keď šaty požičiavate, nemôžete jednoducho šaty skrátiť. Jedine si musíte dať veľmi vysoké opätky a trápiť sa v nich celý deň. Potom je tu ďalší extrém pri vysokých dámach a tým sú zasa veľa modelov krátkych. Ďalej tu máme dámy, ktoré majú väčšiu veľkosť ako 42 a výber sa zužuje. Šaty nemáte úplne nové, ak si za to nepriplatíte. Čo je tiež pochopiteľné, pretože požičovňa zarába tým, že sa šaty požičiavajú. Ako požičovňa musíte šaty najskôr kúpiť, potom potrebujete šaty upraviť a samozrejme vyčistiť, vyžehliť a pripraviť na ďalšie požičanie. Tým chcem povedať, že cena cca 400€ je adekvátna. Výhodou je, že šaty hneď vidíte a viete sa rozhodnúť či sú tie pravé, alebo nie. Ale neviete, ktorá v poradí budete a šaty jednoducho už nebudú vyzerať ako nové. Takmer všetky šaty sú svojím spôsobom pekné, ale sú aj veľmi podobné. Ak vaše vysnívané šaty majú byť originálne či extravagantné tie pravdepodobne v požičovniach nenájdete.

Svadobné šaty na mieru stoja cca 500€. Samozrejme záleží od náročnosti modelu a kvality materiálu. Najčastejšia otázky mojich klientiek sú : „ Neviem aké mi pristanú? Neviem si predstaviť ako budú vyzerať? Čo budem s nimi potom robiť?...“

Začnem s prvou otázkou. Sú dámy, ktoré vedia čo chcú. Donesú si obrázok a podľa toho začneme. Jedine v čom by mali mať predstavu je, či chcú šaty s veľkou sukňou alebo úzke. Počas skúšok sa vyberú materiály a krajky, alebo iné aplikácie. Keď už majú oblečené šaty na sebe zo základného materiálu až potom vyberieme vrchný materiál. Tak najlepšie uvidia aký materiál sa páči najviac. Potom dĺžka korzetu kratší, alebo dlhší? To isté platí aj o výstrihu. Rukáv áno, alebo nie. Sukňa širšia, alebo nie. Podľa toho čo Vám najlepšie pristane. Som tu na to, aby som Vám poradila aký strih bude sedieť najlepšie. Takže ak máte vysnívané šaty nevzdajte sa ich, všetko sa dá prispôsobiť, aby ste vyzerali dobre. Kompromisy bude treba urobiť, ale dá sa to. Samozrejme treba rátať čas, ktorý potrebujeme na skúšky. Vieme sa prispôsobiť aj dámam, ktoré nie sú zo Žiliny. Čo budem s nimi potom robiť? Ak chcete ísť do toho, že ich predáte a suma sa Vám vráti je to málo pravdepodobné. Sú tisícky inzerátov. Šaty si požičiate a vrátite, ale stojí Vás to 400€. Šaty si dáte ušiť podľa Vás a zaplatíte 500€. Jednoducho budú visieť doma v skrini ako šaty vašich babičiek, mamičiek a potom sa Vám bude s nimi hrať vaša dcéra. Moja maminka ich má v skrini do dnes a vôbec jej tam nevadia ;-).

Ak máte otázky prosím kontaktujte ma ;-)